Чт. Кві 3rd, 2025

Вирішили поділитись з вами інформацією про те, як взяти мікрозайм, на що слід звертати свою увагу, який процент є нормою. Особливостей оформлення багато, тож спробуємо описати коротко, щоб ви одразу зрозуміли головні критерії вибору, адже всі мікрозайми онлайн складають близько 50 компаній, а це – багатенько.

AD_4nXf-7mCQlku4Acc8BMdDa3b3-ICok9na4zwIK6dScn78wxvWOb5a2n5sxSZiA87Y3sDnOgvabg91wiP0drLEN7a1irY8HKkuQn_FRhvhHqq4FKlUQ9Z1edtKfpKgPrSE07l5lTGijQ?key=UoK0XkJ_DG0-V5lJuNAAx6KS

Особливості вибору МФО

Запам’ятайте три основних кити, на які слід звертати свою увагу при виборі мікрозайма: відгуки, процентні ставки, офіційність. Перший кит – це відгуки. Перед тим, як взяти позику уважно вивчіть реальні коментарі людей про ту чи іншу компанію. Найкраще це робити на незалежних майданчиках або Google Maps. 

Наступний крок, який треба зробити – це дізнатись процентні ставки. Тут слід звертати на три різновиди: денна процентна ставка, комісія за оформлення, комісія за погашення. Деякі клієнти обурюються, коли чують про те, що необхідно платити комісію за те, що ти береш кредит. Але, навіть банки, коли видають розстрочку або гроші в кредит одразу ж накладають на тіло кредиту 20% зверху. Вивчити ці питання можна, знайшовши документ під назвою “Істотні характеристики” або “Паспорт кредиту”. Саме там описані всі характеристики кредиту, а саме:

  1. Термін позики: мінімальний і максимальний;
  2. Сума кредиту;
  3. Правила дострокового погашення;
  4. Процентну ставку, комісія за оформлення;
  5. Контакти компанії.

Останній крок – це перевірити ліцензійність. НБУ строго контролює кожну компанію, проте нові технології дозволяють обходити певні юридичні норми. Наприклад так звані крипто кредити вказують, що криптовалюта – це не фінанси, а майно. Щодо позики майна діють інші умови, а отже це не цілком законно.

AD_4nXcScANVk44euFL53DbY44JfdFfHZ2UaeT9DwVsvIfD1HG3JnAngLdRHWCD82FkAidF-t-md_1dWdYdljdtLMvlUBkHkavTpjFW8t19as4bLxm9HFE9bewB-_f8oWTQ_UiOOhDLkaw?key=UoK0XkJ_DG0-V5lJuNAAx6KS

Як взяти кредит в МФО?

Тут все просто. Знаходимо компанію, проходимо довгу і нудну реєстрацію та беремо гроші. Цю реєстрацію, апріорі, неможливо пройти за 5 хвилин, тож приготуйтесь виконувати її до 30 хвилин. В деяких випадках потрібна буде хороша камера, для того, щоб зробити знимки паспорта та ІПН. Ще подекуди вимагається надати доступ до геоданих (місцезнаходження), щоб переконатись, що ви не за кордоном. Якби там не було, загалом, щоб подати заявку потрібно буде відповісти на такі запитання, як:

  1. Ваше ПІБ;
  2. Ваш номер телефону;
  3. Дата народження;
  4. Дані паспорту та ІПН;
  5. Місце народження, місце проживання, адреса реєстрації;
  6. Контакти близьких друзів, родичі, місця роботи;
  7. Щомісячний дохід, місце праці.

Коли анкетування буде завершено, мікрокредитна організація подасть запит на прив’язку банківської картки. На цьому етапі багато користувачі роблять помилки і прив’язують картки своїх друзів, родичів або ще когось. Для отримання грошей, картка повинна належати саме вам. В умовах цифровізації банків, відкрити картку можна за 5 хвилин.

Під який процент видають позику в мікрофінансових організаціях?

Станом на 2025 рік на ринку сформувався такий діапазон процентів – 0,6%-1%. Все що менше чи більше може попахувати шахрайством або маніпуляціями з прихованими комісіями. Топові мікрозайми, такі як MoneyVeo, MyCredit, SlonCredit видають кредити під 1%. Також під час оформлення в таких компаніях, вам прийдеться заплатити комісію за оформлення у випадку 5%. 

Від admin