Навіс з полікарбонату – це швидкоспоруджувана захисна конструкція різної форми та конфігурації. Його встановлюють для ізоляції ганку та вхідної групи від опадів. Колірна схема, ковані візерункові елементи та декори будівлі будуть доповнювати зовнішній дизайн будинку або дачної ділянки. Для поліпшення комфорту допускається встановлення таких інженерних систем, як вентиляція та освітлення. А функціональність збільшується за рахунок додавання в проект снігозатримувачів та водовідвідних труб (водостічний жолоб). Металеві елементи оснащуються лакофарбовим покриттям для додання естетичного вигляду та поліпшення стійкості до корозії.
Показник світлопропускної здатності (прозорість) полікарбонату складе 90%. Структура матеріалу не руйнується під температурою від -380 до +110 °C. Металеві елементи оснащені лакофарбовим покриттям для запобігання корозії. Термін експлуатації конструкцій перевищує від 20-35 років.
Класифікація навісів за конфігурацією
Металоконструкцію рекомендується встановити перед входом, якщо ганок велике і немає можливості ізолювати вхідну групу козирком малого розміру. При встановленні укриття перед входом в мінімальному розрахунку ширина навісу становить 1000 мм, а глибина від 800 мм. Обтічність або ухил кута скатів має перевищувати від 12 градусів. Тут враховується особливості мікроклімату регіону та стандартне снігове навантаження. Оптимальна товщина полікарбонату 6-8 мм.
При виборі навісів необхідно звернути увагу на форму та обтічність покрівельної частини. Таким чином визначається стійкість та захисна здатність укриття. При правильному виборі та встановленні майданчик біля входу залишається сухим та неслизьким навіть при сильному морозі та снігопаді.
Функціональність та хімічні властивості (гнучкість) полікарбонату дозволяють виконувати дах у різноманітних оригінальних формах. А перед входом рекомендується встановити арочних з куполоподібною криволінійною покрівлею або двосхилих півсфер з поліпшеними декоративними характеристиками.
За конфігурацією захисні споруди з полікарбонатного полотна поділяються на такі види:
- напіварочний;
- арочний;
- односхилий;
- двосхилий;
- багаторівневий;
- купольний, хвилеподібний.
Напіварочні прибудовують до основного об’єкта (будинок, будівля, стіни). Головна їх перевага полягає в бюджетній ціні. Арочними називаються напівкруглі навіси. Саме таких варіацій більш часто встановлюють перед входом. На них не затримується вода під час злив та сніг теж швидко відпадає. Тому не буде проблем з ожеледдю.
Односхилі мають найпримітивнішу конструкцію. Це прямі навіси з дахом, розташованим прямо під кутом. З функціональної та дизайнерської точки зору їх не рекомендують монтувати над ганком. Допускаються як самостійні, так і прибудовані типи укриттів.
Двосхилі оснащуються 2-ма похилими площинами. Проект більше схожий на «будиночок» з дахом. Встановлюються тільки в самостійному виконанні. Не спостерігається накопичення води та снігу за вологої погоди.
Багаторівневі – це каркасна споруда закритого типу. У конструкцію входять кілька об’єднаних видів дахів. Комбінованих варіантів виготовляють на замовлення. Це складна, але унікальна конструкція, створена в результаті індивідуального проектування.
Процедура виготовлення хвилеподібних та купольних видів потребує підготовки спеціальних креслень. Результат здатний викликати захват. Їх встановлюють над лавками та архітектурними формами, розташованими в присадибній або дачній ділянці.
Конструкційні особливості
Металеві навіси з полікарбонату https://gtconcept.com.ua/uk/tsiny/vartist-navisiv.html доступні в різноманітних колірних гамах. Також матеріал підтримує різний ступінь прозорості. Захисне укриття в основному складається з опорних стійок, каркаса, ферм та покрівлі.
Стовпців роблять з круглих або сталевих профільних труб. Стандартний розмір діаметра перетину 8080мм. Для пригвинчування до основи потрібні анкерні болти. Бетонування стійок в грунт виконується з урахуванням глибини промерзання землі. Балки та металеві ферми застосовуються для посилення жорсткості покрівлі. Вони посилені перемичками та здвоєні, діаметр перетину 4040 мм.
Полікарбонатне полотно має легку вагу, тому немає необхідності споруджувати потужний фундамент. Будматеріал стійкий до агресивного середовища, корозії, впливу вологи, ультрафіолету та не піддається атаці комах. Є 2 різновиди: монолітний та стільниковий. Перший більш твердий і складається з цілісних листів, а останній відрізняється комірчастою структурою та оснащений ребрами жорсткості вертикального напрямку. Використання якісного матеріалу дозволяє збільшити термін служби захисних споруд. Деякі види полікарбонату здатні служити понад 50 років.