Сучасну лабораторію телекомунікаційних систем та мереж відкрили в ЛНТУ


В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

488 В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

В Луцькому національному технічному університеті відбулося відкриття сучасної лабораторії «Телекомунікаційних систем та мереж».

Про це йдеться на офіційній сторінці закладу.

Найбільшою перевагою нової локації є її обладнання для створення, діагностики та обслуговування сучасних телекомунікаційних мереж, які функціонують за технологією PON. Особливістю обладнання є можливість проведення лабораторних занять та практичних робіт з вивчення будови волоконно-оптичних трактів, проведення вимірювань оптичних параметрів на телекомунікаційних лініях передачі, дослідження характеристик оптоволоконних ліній, вивчення практичних аспектів функціонування таки мереж в реальному часі.

«Розпочиналося усе з лабораторії мобільного зв’язку, а тепер, завдяки нашим стейкхолдерам, ми адаптували її під нову освітню програму «Комп’ютеризовані телекомунікаційні мережі» і отримали спеціалізоване обладнання від ТОВ Волинські оптичні мережі. Дякуємо керівництву ЛНТУ за підтримку та, звичайно, нашим партнерам за допомогу», – наголосив завідувач кафедри електроніки і телекомунікацій Валентин Заблоцький.

В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

Своєю чергою, інженер інформаційно-комунікаційних систем ТОВ Волинські оптичні мережі Дмитро Гула розповів про обладнання, яке компанія передала у лабораторію ЛНТУ.

«Тут змодельована телекомунікаційна мережа по суті всіх операторів та провайдерів, які є в Україні. Показано, як монтується кабель, в яких умовах він прокладається, є телекомунікаційна муфта, де розгалужуються оптичні волокна у різних напрямках, а також є телекомунікаційний бокс, роутер і оптичний термінал», – наголосив він.

Окрім того, на обладнанні продемонстровані різні варіанти підключення та навіть змодельовані ушкодження, які студенти зможуть самостійно знаходити та усувати.

«Ми подарували прилади, які використовуються для ідентифікації волокон, для пошуку ушкоджень, замірів параметрів мережі… Так, після навчання студенти зможуть виходити досвідченими фахівцями і знати як усе це працює», – додає Дмитро Гула.

В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

Оглянувши нове устаткування лабораторії, ректорка ЛНТУ Ірина Вахович подякувала партнерам за співпрацю і висловила сподівання на посилення взаємовідносин.

«Щиро дякуємо за співпрацю. В межах реалізації проекту ми бачимо, що створені для того, аби для вас готувати кадри і щоб ви не витрачали той час, який потрібен вам для ефективної роботи, особливо в умовах сьогодення. Нам цікава ваша думка і ми вдячні за співпрацю та сподіваємося, що вона й надалі посилюватиметься», – зазначила ректорка ЛНТУ.

В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

В ЛНТУ відкрили сучасну лабораторію

«Ця лабораторія дасть поштовх для розвитку і кафедри і студентів інших спеціальностей нашого факультету, тому це не тільки локальна, а й загальноуніверситетська лабораторія, яка дозволить усім нам досягати успіху», – додала деканеса факультету комп’ютерних та інформаційних технологій Інна Кондіус.

Підсумовуючи захід, заступник декана факультету комп’ютерних та іноваційних техтологій Анатолій Ткачук зауважив, що проект створення лабораторії – це лише перший етап співпраці зі стейкхолдером, тож надалі кількість обладнання буде збільшуватися, а співпраця розвиватиметься й акумулюватися у ще більш серйозні проекти.

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *