Як охороняють кордон з Білоруссю на Волині


Як охороняють кордон з Білоруссю на ВолиніЯк охороняють кордон з Білоруссю на ВолиніЯк охороняють кордон з Білоруссю на ВолиніЯк охороняють кордон з Білоруссю на ВолиніЯк охороняють кордон з Білоруссю на ВолиніЯк охороняють кордон з Білоруссю на ВолиніЯк охороняють кордон з Білоруссю на Волині

Журналісти побували в Ковельському районі, де на одній із ділянок перетинаються кордони Білорусі, Польщі та України.

На кордоні України та Білорусі нині спокійно, скупчень мігрантів немає, – розповів Суспільному офіцер Державної прикордонної служби Олександр Масловський. Неподалік кордону розгорнули наметові містечка. Силовиків, які приїжджають охороняти кордон, готуються приймати і в місцевих громадах.

Ситуація на кордоні

Кордон між Україною та Польщею розділяє річка Західний Буг із Білоруссю – рів. Як розповіла речниця Волинського прикордонного загону Маргарита Вершиніна, протяжність державного кордону України з Білоруссю у межах Волинської області – майже 215 кілометрів.

Скільки людей наразі охороняють кордон речниця назвати не може. З її слів, в останні дні для патрулювання території залучили додаткову техніку. Зокрема – чотири мобільні телевізійні комплекси.

«На автомобілі комплексу встановлені сім камер, огляд – до 14 кілометрів. Є тепловізор, з допомогою якого бачимо людину на відстані трьох кілометрів», – каже начальник групи зв’язку Леонід Котельніков.

Українські прикордонники біля межі з Білоруссю розгорнули наметові містечка. Тут щодня відбуваються тренування.

Українські прикордонники біля межі з Білоруссю розгорнули наметові містечка. Тут щодня відбуваються тренування.

«Наше завдання – посилення прикордонних нарядів і в разі скупчення нелегальних мігрантів біля кордону – наш персонал має висунутися на даний напрямок.Зараз ситуація контрольована, ми не фіксували накопичень нелегальних мігрантів та спроб порушити корон», – зазначив офіцер Держприкордонслужби України Олександр Масловський.

Зі слів речниці прикордонного загону, до вже розміщених на кордоні сил постійно прибувають додаткові, з правоохоронних органів з Нацгвардії та Нацполіції.

Допомога від місцевих і ситуація в громадах

Ситуація на кордоні згуртувала громаду, – говорить староста Піщанського старостинського округу Петро Мегаль. «Старші питають, чи сала принести, чи хліба, може голодні, я щодня спілкуюся з нашими військовими помагаємо зі своєї сторони».

Зі слів голови Шацької громади Сергія Карпука, чимало місцевих жителів зголосилися прийняти у себе вдома охоронців кордону. Також прикордонників, військових та правоохоронців розміщують в майже усіх комунальних об’єктах громади.

«По кількості це десь – 50 одиниць. Є місця де вміщається 10-15 людей. А є такі, де можна розмістити 100 чоловік. Місця для поселення розділили між структурами. Кожен знає, що у разі необхідності за ними зарезервовані ті чи інші комунальні об’єкти, або приватні місця», – зазначив голова громади.

Одна з тих, хто зголосилася допомогти прикордонникам – жителька прикордонного села Поліна Писачук. Суспільному жінка розповіла: готова розмістити військових у батьківській хаті.

Читайте також: Волинянин ветеран АТО сам виховує дворічного сина (Фото)

«Хто, як не ми будемо помагати, зараз холодно, завтра може бути сніг, я знаю, як то в палатках, мій син там був», – говорить жінка. Додає: її син воював на сході країни, тому пройти осторонь не може.

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *