ЗАБОРОНЯТЬ СНЕКИ ТА ЧІПСИ: ВОЛИНСЬКІ ШКОЛИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ МЕНЮ


ЗАБОРОНЯТЬ СНЕКИ ТА ЧІПСИ: ВОЛИНСЬКІ ШКОЛИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ НОВИХ МЕНЮ

12 листопада у Львові відбувся форум «Реформа шкільного харчування» під патронатом Першої леді України Олени Зеленської. За дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка представив Волинську область та взяв участь у форумі заступник голови ОДА Ігор Чуліпа.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Безпечне та якісне харчування у навчальних закладах – важлива складова здоров’я школярів. Як здійснюється реформа шкільного харчування та що визначає новітні стандарти громадського харчування, обговорили сьогодні під час 4 регіонального Форуму «Реформа системи шкільного харчування».

Захід відбувся у Львові в рамках Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі. У Форумі взяли участь Олена Зеленська, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька та делегати 9 областей.

Волинську область, за дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, представив заступник очільника ОДА Ігор Чуліпа.

«Важливими є знання, які отримують учні, і безумовно те, що надає їм сили і наснагу до знань. Якісне харчування у навчальних закладах є невід’ємною складовою навчального процесу загалом, – переконаний Ігор Чуліпа. – Реформа системи шкільного харчування – це вимога сучасності, адже багато навчальних установ потребували ремонту, навіть заміни кухонного обладнання. І звісно, корективи меню».

До слова, з 1 січня 2022 року усі українські школи повинні запровадити оновлене шкільне меню. Відповідно до нових норм, школярі споживатимуть меншу кількість цукру та хліба, водночас збільшаться норми вживання фруктів, м’яса та молочних продуктів. У школах заборонять продавати снеки, чіпси, сухарики, м’ясні та рибні продукти промислового виробництва, низку солодощів та цукерок.

Як повідомили на форумі, Держпродспоживслужба вже затвердила більше 80 % шкільних меню у західних областях. Що стосується Волинської області – затвердили 63% поданих на розгляд меню, ще 37 % меню фахівці Держпродспоживслужби повернули на доопрацювання.

Отож, основними моментами Форуму стали безпека та якість шкільного харчування, формування правильних харчових звичок у дітей, підвищення фахової спроможності кухарів і нові стандарти технологічного забезпечення.

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *