Звершилося: в Ковелі зареєстрували рекорд України – «Найвищий бронзовий пам’ятник Шевченку»


Звершилося: в Ковелі зареєстрували рекорд України – «Найвищий бронзовий пам’ятник Шевченку»

Пам’ятник Тарасу Шевченку в Ковелі офіційно внесли до Національного реєстру рекордів України, як найвищий бронзовий монумент Кобзарю.

Як інформує Ковель Медіа, спочатку слово надали колишнім міським головам – Анатолію Семенюку (головував у 1991-1998 роках) та Ярославу Шевчуку (2002-2006).

Анатолій Семенюк згадував, як вибирали місце під пам’ятник, бо колись цю територію затоплювала Турія, як у часи економічного занепаду вкрай складно було збирати кошти.

Цікавими спогадами поділився Ярослав Шевчук, при якому влітку 2005 року було урочисто відкрито пам’ятник Тарасу Шевченку та парк його імені.

Ініціаторка реєстрації рекорду – прес-секретар громадської організації «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» Ольга Яренчук, яка від імені своєї організації вручила Ярославу Шевчуку грамоту.

У відповідь Шевчук сказав, що вдячний за таку відзнаку і хоче схилити голову перед нею, бо минула міська влада торік не знайшла гроші, щоб оплатити реєстрацію рекорду, а пані Ольга зібрала 11 тисяч гривень, 10 тисяч заклала своїх коштів, а місто знову залишилося осторонь. Хоча сума в 21 тисячу гривень – це менше місячної зарплати чиновника міської влади.

Представник Національного реєстру рекордів України Олег Волочков, який приїхав до нашого міста, повідомив, що було зроблено заміри і визначено висоту пам’ятника Тарасу Шевченку в Ковелі – 7 метрів 90 сантиметрів.

Він вручив сертифікат, який засвідчує рекорд, ініціаторці Ользі Яренчук. Такий же сертифікат отримав і міський голова Ігор Чайка.

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *