У ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКІЙ ГРОМАДІ ДІЯТИМУТЬ НАЙНИЖЧІ СТАВКИ ПОДАТКІВ СЕРЕД МІСТ ОБЛАСТІ


У ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКІЙ ГРОМАДІ ДІЯТИМУТЬ НАЙНИЖЧІ СТАВКИ ПОДАТКІВ СЕРЕД МІСТ ОБЛАСТІ

Питання місцевих податків резонансно обговорювали підприємці громади щодо можливості їх зниження. Оновлені й суттєво переглянуті ставки місцевих податків у Володимир-Волинській громаді ухвалили рішенням восьмої сесії міської ради. Міський голова Ігор Пальонка переконаний, що низькі ставки податків сприятимуть інвестиційній привабливості громади та заохотять її мешканців до підприємницької діяльності.

Про це інформують на сайті Володимир-Волинської громади.

Під час засідання сесії міський голова Ігор Пальонка зазначив: «Ми пішли на зустріч підприємцям, зважаючи на те, що карантинні обмеження не дали можливості розвиватись їхньому бізнесу».

Також міська влада у такому кроці на зустріч мешканцям вбачає стимул для осіб які ведуть свою діяльність без реєстрації ФОП, легалізувати свою працю.

Як стало відомо, ставки єдиного податку у Володимир-Волинській громаді та Ковельській затверджені цього року, у Луцькій – у 2020 році, а у Нововолинській ще у 2018 році. Розмір ставки єдиного податку для ФОП першої групи в усіх перелічених громадах становить 10 % до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Для ФОП другої групи у Володимир-Волинській на рівні 15 %, у Нововолинській, Ковельській та Луцькій громаді 20 % від мінімальної заробітної плати (зауважимо, що є виключення: у Луцьку деякі підприємці цієї групи сплачують дещо нижчі відсотки: 17 % – хто займається роздрібною торгівлею з лотків і на ринках, 15 % – хто здійснює виробництво сухарів і сухого печива, та 10 % – виробництвом готової їжі та страв).

Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у вищевказаних громадах затверджені у цьому році та вступлять в дію з 1 січня 2022 року. Так, у Володимир-Волинській громаді ставка податку встановлена в розмірі 0,3 % до мінімальної заробітної плати для усіх категорії будівель (житлових та нежитлових будівель), як для юридичних осіб так і фізичних. У той час, як у громадах Нововолинська, Луцька та Ковеля такі ставки є диференційовані та залежать від категорії будівель. Отож, у громадах Нововолинська і Луцька ставка податку для житлових будівель становить 0,5 %, у Ковелі 1 % для юридичних осіб та 0,5 % для фізичних осіб. Для будівель, де розміщуються торгові центри, універмаги, магазини ставки такі: у Володимирі-Волинському – 0,3 %, у Нововолинську – 0,4 %, у Ковелі та Луцьку – 0,5 %; для ресторанів та барів: у Володимирі–Волинському – 0,3 %, у Нововолинську – 1,2 %, у Ковелі – 1 %, у Луцьку – 0,5 %.

Источник: 0332.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *